[O1] Zegary nie działają po wymianie bendixa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • symek
    Classic
    • 2011
    • 14

    [O1] Zegary nie działają po wymianie bendixa

    Zamieszczone przez mahe
    Na liście czynności przeglądowych jak wół pisze: "klocki przednie i tylne: sprawdzić grubość". Wygląda na to że mechanik to olał. Ciekawe co jeszcze olał...
    Nie koniecznie olał miał sprawdzić to sprawdził a że była jeszcze jakaś okładzina to zostawił. Zapomniało mu się pewnie tylko powiedzieć lub wpisać gdzie trzeba że już się klocki kończą Okładzina skończyła się tak nagle przy obu kołach ? nie słyszałeś pisków bo jak klocki padają a tym bardziej jak nie mają okładziny to trochę piszczą. Jeśli możesz to zapodaj fotki tych klocków jak już będzie po wszystkim.
  • mazie1
    Classic
    • 2010
    • 31

    #2
    [O1] Zegary nie działają po wymianie bendixa

    Witam,
    Poczytałem sobie na forum o awariach zegarów, o zimnych lutach i wymianach bezpieczników. A co powiecie na taką historię:

    Oddałem samochód do mechanika na wymianę bendixa. Przy wymianie mechanik odłączał akumulator. A w drodze do domu stwierdziłem że wszystkie wskaźniki - prędkości, obrotów, paliwa i temp (ten akurat zawsze był zepsuty) - wskazują zero. Wyłączyłem silnik, włączyłem i dalej nic. Za drugim razem zegary ożyły ale nie na długo. A teraz jest tak, że po przekręceniu kluczyka średnio co 10 prób zegary ożywają i zaraz opadają.

    Moje pytanie: czy mechanik mógł coś spieprzyć? Przedtem zegary - poza zegarem temperatury - działały bez zarzutu. Sam mechanik nie ma pojęcia o co chodzi z tymi zegarami. Chyba czas zmienić mechanika...

    Komentarz

    • mobi65
      Rider
      • 2009
      • 291

      #3
      Re: Zegary nie działają po wymianie bendixa

      dokrec przewody zasilajace , szczegolna uwage zwroc na przewod masowy laczacy akumulator z masa silnika

      Komentarz

      • Krzych
        Rider
        • 2005
        • 671

        #4
        Raczej zbieg okoliczności. Odłaczenie akumulatora nie spowoduje takiej usterki.
        Czy prawidłowo nalicza km? Jeśli tak, to raczej typowa usterka tego licznika nie związana z naprawą rozrusznika.
        DigiTech PROMOCJA na chiptuning ZOBACZ
        www.chiptuning.katowice.pl
        DIAGNOSTYKA, CHIPTUNING, HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA

        Komentarz

        • shico
          Drive
          • 2008
          • 98

          #5
          Zamieszczone przez Krzych
          Raczej zbieg okoliczności. Odłaczenie akumulatora nie spowoduje takiej usterki.
          Zgadzam się z kolegą - odłaczenie akumulatora nie powoduje żadnych usterek tablicy wskaźników, a jedynie wyzerowanie wszystkich wskazań poza ogólnym przebiegiem km.

          Komentarz

          • mazie1
            Classic
            • 2010
            • 31

            #6
            Już po sprawie, odłączenie aku rzeczywiście nie miało nic do rzeczy, po prostu zimne luty - tak jak w wielu podobnych przypadkach. Zrobiłem na urlopie u wiejskiego elektryka za 50 zł

            Pozdrawiam

            Komentarz

            • krolikm
              Classic
              • 2010
              • 1

              #7
              mazie1,
              proszę o informację, w którym warsztacie w warszawie mozna naprawić niedziałające wskażniki.

              Komentarz

              • sylwekpe
                Drive
                • 2008
                • 43
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                #8
                Witam, u mnie są te same objawy, przestały wskazywać kiedy zapomniałem domknąć szybę na noc, a całą noc padał deszcz czyli wysoka wilgotność. Czyli u mnie jest to samo ? Zimne luty?
                Sylwek

                Komentarz

                Pracuję...